از کنفرانس خبری مایکروسافت چه انتظاراتی داریم

از کنفرانس خبری مایکروسافت چه انتظاراتی داریم

▪️ شرکت مایکروسافت قرار است یک رویداد نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را در نیویورک برگزار کند. این غول نرم‌افزاری در سال‌های گذشته عموما در شهر نیویورک دستگاه‌های سرفیس خود را معرفی می‌کرد اما این رویداد تا حدی متفاوت با رویدادهای گذشته است. انتظار نداریم که این‌بار شاهد معرفی سرفیس بوک ۲ یا سرفیس پرو ۵ باشیم، بلکه ظاهرا تمرکز مایکروسافت بر روی مسائل آموزشی خواهد بود و ظاهرا این شرکت قصد دارد نشان دهد چطور می‌تواند با کروم‌بوک‌های موجود در بازار رقابت کند.
▪️ انتظار داریم مایکروسافت یک نسخه جدید از ویندوز ۱۰ را که برای رقابت با سیستم‌عامل کروم طراحی شده است، معرفی کند. اولین‌بار از نسخه جدید ویندوز ۱۰ که احتمالا با نام‌های Windows 10 Cloud یا Windows 10 S شناخته شود در سال میلادی جاری خبردار شدیم.
▪️ در کنار نسخه جدید ویندوز ۱۰ منتظر یک سخت‌افزار جدید هم هستیم. پیش از این شایعاتی درباره معرفی سرفیس پرو ۵ در این رویداد مطرح شده بود اما ظاهرا منابع نزدیک به مایکروسافت چنین خبری را تکذیب کرده‌اند. احتمالا مایکروسافت قرار است در این رویداد یک سخت‌افزار و دستگاه رقیب برای کروم‌بوک معرفی کند. البته به احتمال زیاد تنها مایکروسافت برای نسخه جدید سیستم عامل ویندوز سخت‌افزار نخواهد ساخت و انتظار داریم خبرهایی هم درباره شرکای دیگر مایکروسافت بشنویم.
▪️ گفته می‌شود تمرکز و تم اصلی این رویداد مساله آموزش خواهد بود. باید منتظر بازگشت مدیر ارشد بخش سیستم‌عامل‌های مایکروسافت، جو بلفیور هم باشیم. بلفیور یک سالی از مایکروسافت دور بود اما حال به شرکت بازگشته و قرار است روی سن بیاید تا تمرکز مایکروسافت بر روی مقولات آموزشی را برای کاربران توضیح دهد.
▪️ مایکروسافت آفیس همواره یکی از بخش‌های کلیدی تلاش شرکت در حوزه آموزش بوده است. مدارس و کسب و کارها در طول زمان به آفیس وابسته شد‌ه‌ بودند اما اخیرا گزینه‌های رقیبی مثل گوگل داکس هم وارد میدان شده‌اند. مایکروسافت در پاسخ، نسخه وب آفیس را عرضه کرده اما به نظر می‌رسد تبلیغات در مورد این مدل‌ از آفیس چندان کافی نبوده است. به احتمال زیاد بخشی از این رویداد هم درباره آفیس خواهد بود و انتظار داریم نسخه کاملی از آفیس را در ویندوز استور ببینیم.
▪️ با توجه به نکاتی که مطرح شد، نباید منتظر دستگاه‌های سرفیس مایکروسافت باشید. احتمالا در این رویداد خبری از سرفیس فون، سرفیس پرو ۵ یا سرفیس بوک نخواهد بود. باید منتظر بمانیم تا متوجه شویم مایکروسافت برای رقابت با گوگل و دادن پاسخی درخور به کروم‌بوک‌ها چه نقشه‌ای در سر دارد.

⇐دانلود کتاب الکترونیک-کتابخانه مجازی⇒