مرورگر اینترنت سامسونگ

مرورگر اینترنت سامسونگ

حتی اگر از گوشی‌های استفاده نمی‌کنید، احتمالا می‌دانید که این کمپانی یک مرورگر اندرویدی خاص خودش به نام Samsung Internet Browser دارد.

از این هفته، نسخه‌ی نهایی مرورگر اینترنت سامسونگ نه تنها با گوشی‌های گلکسی بلکه با گوشی‌های پیکسل و نکسوس هم سازگار خواهد بود. پیش از این تنها امکان استفاده از نسخه‌ی بتای این مرورگر روی گوشی‌های دیگر وجود داشت. اگر یک گوشی پیکسل یا نکسوس با اندروید ۵ یا جدیدتر دارید، اکنون می‌توانید مرورگر اینترنت سامسونگ را از پلی‌استور دانلود کنید.

درست همانند کروم (که به صورت پیش‌فرض روی تعداد بسیار زیادتری از گوشی‌های اندرویدی نصب شده است)، مرورگر اینترنت سامسونگ هم بر پایه‌ی «کرومیوم» (Chromium) توسعه یافته. کرومیوم، نام پروژه‌ی متن‌باز مرورگر گوگل است. البته حس کار کردن با مرورگر سامسونگ اندکی متفاوت است و برخی از ویژگی‌های آن را نمی‌توانید در کروم پیدا کنید؛ مواردی مانند پشتیبانی از موتور جست‌وجوی DuckDuckGo که روی حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد و منوی سریع شناور که اجازه می‌دهد به راحتی اندازه‌ی نوشته‌های صفحات وب را تغییر دهید، صفحه‌ای را به اشتراک بگذارید یا یک تب جدید باز کنید.

منبع: دیجی کالا مگ

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی: