نیروهای پلیس دبی ربات می‌شوند

نیروهای پلیس دبی ربات می‌شوند

🔻 حتما پیش آمده که پلیس اتومبیل شما را برای این به قوانین توجه نکرده‌اید، متوقف کرده است. اینجاست که مامور پلیس به سمت اتومبیل شما می‌آید و می‌توانید با او صحبت کنید. ماموری که مثل شما انسان است و احساس و منطق دارد.
🔻 حالا به نظر می‌رسد که جای ماموران پلیس را ربات‌ها به خودشان اختصاص می‌دهند. براساس اطلاعات منتشر شده پلیس شهر دبی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۲۵ درصد نیروهای خودش را به ربات تبدیل کند. حتی گفته شده که فردا اولین نیروهای پلیس ربات این شهر معرفی خواهند شد. این ربات‌ها توسط شرکت اسپانیایی PAL Robotics ساخته شده‌اند.
🔻 قد ربات‌های پلیس شهر دبی نزدیک به ۱٫۵ تا ۱٫۸ متر می‌رسد. این ربات‌ها قرار نیست پرونده‌های جنایی را حل کنند و بیشتر برای گزارش تخلف‌های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این ربات‌ها به یک صفحه نمایش لمسی مجهز شده‌اند که کاربران می‌توانند از آن برای گزارش خلاف استفاده کنند. در واقع برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به صورتی است که در آینده این ربات‌ها به یک افسر پلیس واقعی تبدیل شوند.
🔻 استفاده از این ربات‌ها می‌تواند در نوع خودش جذاب باشد. به هر حال این ربات‌ها نیازی به استراحت ندارند و می‌توانند همیشه به وظیفه خودشان عمل کنند. / DigikalaMag

⇐دانلود کتاب الکترونیک-کتابخانه مجازی⇒