گروه‌های تلگرامی

گروه‌های تلگرامی برای دانش‌آموزان مفید است!

در دنیای تکنولوژیک امروز راه‌های زیادی برای دانش آموزان هست که بحث‌های گروهی کنند.

فریوم ها، اپلیکیشن‌هایی مثل اسکایپ، واتس اپ و تلگرام. پژوهشگران در مورد گروه‌های دانش‌آموزی مطالعه‌ای انجام دادند که نشان می‌دهد گروه‌های مجازی می‌توانند راهی برای خود ابرازی بهتر دانش آموزان باشد.

نوجوانان بیشتر از گروه‌های سنی دیگر به بودن در گروه‌های اجتماعی و دوستانه و خودابرازی در آن‌ها تمایل دارند. اما در مدرسه‌ها فرصت چندانی برای گفتگوی همه با هم نیست.

به نظر می‌رسد دانش آموزان در گروه‌های تلگرامی می‌توانند آزادانه در مورد خودشان و نظراتشان صحبت کنند. به همین خاطر روابط نزدیک‌تر و بازتری با همسالانشان دارند.

در این پژوهش دو گروه از نوجوانان ۱۶- ۱۷ ساله و ۱۴-۱۵ ساله که در گروه‌های واتس‌ اپ دانش‌آموزی عضو بودند، بررسی شد. نتایج جالب بود. دانش آموزان رتبه‌بندی‌های مدرسه که معمولا بر اساس نمرات درسی است را در گروه‌های دوستانه احساس نمی‌کردند.

دکتر Arie Kizel که مسئولیت این پژوهش را عهده‌دار بود گفت: «گروه‌های چت دوستانه بر اساس اعتماد بین افراد شکل می‌گیرد و این ارتباط بین آن‌ها را بهتر می‌کند. بحث گروهی در اپلیکیشنی مثل واتس اپ محیط و روابط اجتماعی را گرم‌تر می‌کند.»

باوجود انتقادات زیادی که به شبکه‌های اجتماعی و اثر آن در رابطه‌ها می‌شود؛ جالب است که می‌بینیم تکنولوژی به ما کمک می‌کند روابطمان باهم را راحت‌تر و بهتر از پیش کنیم.

گروه‌های تلگرامی برای دانش‌آموزان مفید است!

منبع: دیجی کالا مگ

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی: