رسیدن به آرامش در ۵ دقیقه

۸ روش برای رسیدن به آرامش در پنج دقیقه

۱ – تمرکز: نیازی نیست به سراغ دشت و کوه بروید! ۵ دقیقه سکوت و آرامش می تواند به شما در انجام بقیه کارهایتان کمک زیادی کند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهند اختصاص دادن یک زمان کوتاه برای آرامش و سکوت در طول روز می تواند افسردگی و استرس را در افراد کاهش دهد. روی تنفس تان، تمرکز و احساس کنید همه اضطراب ها از وجودتان خارج می شود.

۲ – شمارش معکوس: وقتی نگرانی های تان بیش از حد شد، سعی کنید از یک تا ۱۰ بشمارید و سپس شروع به شمارش معکوس کنید. وقتی مشغول شمردن و تمرکز روی اعداد هستید، فکر مصاحبه های کاری و مشغله های دیگر خانه تان کمرنگ تر می شود.

۳ – بستن چشم ها: کافی است در شلوغی و هیاهوی روزمره چند دقیقه پلک هایتان را روی هم بگذارید. این کار یکی از روش های بسیار آسان برای به دست آوردن آرامش و تمرکز است.

۴ – نفس عمیق کشیدن: نفس های آرام، شمرده و عمیق به کاهش فشارخون و ضربان قلب کمک می کند. سعی کنید روش های مختلفی را برای عمیق نفس کشیدن امتحان کنید. همچنین شما می توانید سراغ آب خنک هم بروید. وقتی استرس و اضطراب سراغ تان آمد، مقداری آب خنک روی مچ دست تان بریزید و کمی هم به پشت لاله گوش‌تان بزنید. این کار کمک می کند در تمام بدنتان احساس آرامش کنید.

۵ – تنهایی: بعضی افراد فقط به ۵ دقیقه زمان برای تنها ماندن نیاز دارند تا بتوانند افکارشان را مرتب و آرامش پیدا کنند. یک جای خلوت پیدا کنید و به یک برنامه ریزی مناسب برای انجام کارهایتان فکر کنید.

۶ – تماشای منظره بیرون: قرار نیست به کوچه یا خیابان بروید تا حال تان را متحول کنید. وقتی اوضاع کمی پیچیده شد، کار را فقط برای ۵ دقیقه رها کنید و از پنجره منزل یا محل کار نگاهی به بیرون بیندازید. نگاه کردن به مناظر طبیعی مانند درخت ها، پارک های عمومی و رفت و آمد مردم خیلی بیشتر از نگاه کردن به تلویزیون می تواند فکر شما را آرام کند و اضطرابتان را کاهش دهد و این به رسیدن به آرامش کمک خواهد کرد.

۷ – بخندید:«من؟استرس؟چی می گی؟!
ها ها ها» خنده یکی از راه های عالی برای مبارزه با استرس است. یک کتاب پر از لطیفه های خنده دار کنار دست تان داشته باشید یا حتی سری به سایت هایی که کلیپ های خنده دار دارند، بزنید.

۸ – بو کنید: حتما شما هم موافقید که عصبانی بودن آن هم وقتی مشغول بو کردن گلی هستید، کار خیلی سخت و دشواری است! یک گلدان پر از گل های محبوب تان را نزدیک میز کار قرار دهید و هرگاه احساس خستگی کردید سراغ آن ها بروید و بویشان کنید.

رسیدن به آرامش در ۵ دقیقه – سلامت نیوز

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی: