قطار تندرو بدون راننده

قطار تندرو بدون راننده

🔻 این روزها، اخبار حوزه خودرو پر از اتفاق‌های جالب است. این‌که شرکت‌های خودروسازی روی ساخت اتومبیل‌های خودران و بدون راننده تمرکز می‌کنند و توانسته‌اند به موفقیت‌های چشم‌گیری دست پیدا کنند.در همین حال، ت‌.ژ.و (TGV)، سازمان قطار تندروی فرانسه روی ساخت قطار پرسرعت و بدون راننده کار می‌کند.

🔻 این سازمان اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۳ قطارهای تندرو بدون‌راننده را برای استفاده شهری آماده می‌کند. هم‌چنین گفته شده که در سال ۲۰۱۹ نمونه‌های پروتوتایپ این قطار مورد آزمایش و بررسی قرار می‌گیرد. روی این قطارها سنسورهایی قرار گرفته تا مانع را تشخیص دهد و با استفاده از ترمزهای خودکار، در صورت نیاز سرعت را کم کند یا بایستد.

🔻 حداکثر سرعت این قطارهای تندرو، ۲۰۰ مایل بر ساعت یا حدود ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت ذکر شده و می‌توان از راه دور هم آن را کنترل کرد. هم‌چنین در مراحل اولیه راه‌اندازی این پروژه قرار است قطارهای خودکار، توسط تیم نگهبانی و پشتیبانی کنترل شوند تا حادثه ناگواری پیش نیاید.

🔻 هدف از تمرکز روی این پروژ، تولید قطار سریع‌السیر و بدون راننده تا سال‌های پیش‌‌رو است تا به لطف این فناوری‌های پیشرفته، شاهد پیشرفت‌های چشم‌گیری در زمینه حمل و نقل باشیم. همان‌طور که در مورد این پروژه ادعا شده، با راه‌اندازی این قطارهای خودکار، تعداد سفرهای بین پاریس تا لیون، ۲۵ درصد بیشتر می‌شود.

منبع: دیجی کالا مگ